WITAJ!

WITAJ!

niedziela, 3 kwietnia 2016

Polityka - nie lubię!

Przez bardzo długi czas udawało mi się pozostawać neutralną i stać trochę na uboczu. Polityka to zdecydowanie nie mój konik, średnio się na niej znam, więc nie zgłębiałam i nie poruszałam pewnych tematów. Ale teraz .... Noż kurrrrde... 

dziewuchy dziewuchom

Koniec z dzieleniem Polaków 


No koniec faktycznie. Teraz już wszyscy jesteśmy równo wkurzeni, fakt każdy z innego powodu ale jednak. Zwolennicy "dobrej zmiany" są wkurzeni na tych co jej nie rozumieją, a przeciwnicy są wkurzeni na to co ta "dobra zmiana" z sobą niesie. 

Ja też jestem wkurzona, bo chcąc nie chcąc polityką musiałam się zainteresować. Trudno się nie interesować czymś co do tej pory łaziło tylko po koncie bankowym, a teraz wtrynia się do majtek i jeszcze bierze ze sobą kościół, nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to ciut za wiele! 

Jest tyle ważnych spraw, którymi można się zająć. Na pewno nowi rządzący na czymś się znają, to może tym by się zajęli ? 

Ale do rzeczy...

Obywatelski Projekt Ustawy "Antyaborcyjnej" - kto na to wpadł?


Jak już troszkę ochłonęłam, zaczęłam się zastanawiać skąd wziął się wogóle ten tragiczny pomysł. Otóż idąc tropem nazwy, musiało się zacząć od OBYWATELI, ale jakich myślę sobie, kto był taki twórczy. Po nitce do kłębka doszłam do autora owego dzieła. Z projektem ustawy można zapoznać się na stronie Fundacji Pro - prawo do życia. Wszelkie publikacje na temat projektu są komentowane/dementowane przez Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris. Założenia instytutu jak je sobie wnikliwie poczytamy, budzą wątpliwości, co do faktycznych celów organizacji. Już tłumaczę... abym nic nie pokiciała posłużę się cytatami z zakładki O NAS na stronie Instytutu

Chcemy angażować się w obronę osób i środowisk zagrożonych społecznym wykluczeniem ze względu na przywiązanie do ładu społecznego poświadczonego w Konstytucji RP oraz świata wartości, z którego się on wywodzi. 

Bardzo ładnie, jednak w obecnej sytuacji chyba należałoby bronić owej konstytucji, a nie chwytać się aborcji ( dlaczego poruszono ten temat to ja już pomysł mam, ale o tym po tym ).
W szczególności chcemy afirmować przyrodzoną godność człowieka, oraz działać na rzecz ochrony wynikających z niej praw człowieka i obywatela...
No i tu jest już dla mnie jazda, bo jaka to jest obrona godności, gdy kobiecie lub też dziecku (sic!), która doświadczyła traumy gwałtu, nakazuje się urodzenie tegoż dziecka?!

Więcej założeń Instytutu możecie sobie poczytać, same w sobie brzmią jeszcze jako tako, chociaż należałoby podejść do tematu z lekka spokojniej, bo mówiąc szczerze w naszym kraju jeszcze nie spotkałam się z dyskryminacją osób ceniących tradycyjne wartości, raczej zdarzyło mi się widzieć owe osoby szkalujące odmienny lub lekko inny punkt widzenia ( ale to insza inszość ).

Prezesem Instytutu jest adwokat Jerzy Kwaśniewski, i tu nam się rozjaśnia...czemu? Otóż ten właśnie człowiek był adwokatem prof Chazana.

O co tu chodzi?

Po dokładną, zdecydowanie bardziej merytoryczną analizę projektu ustawy zapraszam na stronę https://www.facebook.com/ceilingsejm , jednak chciałabym powiedzieć co mnie najbardziej ruszyło.

Najbardziej ruszyło mnie:
 • uchylenie przepisów o aborcji tj. usunięcie wszelkich ewentualności dopuszczających prawo do wykonania aborcji, niezależnie kto i z jakiego powodu w ciąży jest
 • umyślne usunięcie ciąży, pomocnictwo, zmuszanie, czy wykonanie zabiegu - wszystko to jest PRZESTĘPSTWEM! 
  Co prawda, jak czytamy na stronie Instytutu,                                                                                                                      nawet gdy matka umyślnie pozbawi swe poczęte dziecko życia, z uwagi na wieloaspektowość tych sytuacji, projekt dopuszcza odstąpienie od wymierzenia kary. Karze powinien podlegać bowiem przede wszystkim ten, kto zmusza kobietę do aborcji lub dostarcza jej środki lub usługi aborcyjne.
Odstąpienie od wymierzenia kary, czyli oskarżenie, postępowanie oraz rozprawa będzie i wszystko tak naprawdę, będzie zależało od poziomu empatii sędziego, a także ogarnięcia adwokata.
Brutalnie, ale bardzo prawdziwie podsumował to Andrzej Mleczko http://www.andrzejrysuje.pl/aborcja-2 .

Pamiętajmy też, że zdarzają się poronienia, które również są strasznym przeżyciem, niezależnie czy ciąża była chciana czy nie. Już teraz kobiety obawiają się zgłaszać poronienia, a co będzie po wprowadzeniu ustawy? Do stresu o życie i zdrowie, dojdzie także obawa o konsekwencje karne, bo przecież to do lekarza będzie należała interpretacja przyczyn poronienia. Ludzie są różni, co będzie jeśli trafimy na "beton", który stwierdzi celowe doprowadzenie do takiej sytuacji?

Koniec końców. Napisałam co mi leżało na wątrobie, nie po to aby kogokolwiek przekonywać w tę czy w tamtą stronę. Jedynie zachęcam do zapoznania się nie tylko ze stroną ww Instytutu i Fundacji, ale także z innymi źródłami , im bardziej merytorycznymi, tym lepiej. Na wspomnianym Ceiling Sejm, publikuje prawnik, przytacza artykuły i paragrafy, ale objaśnia wiele spraw bardzo przystępnie

Chciałabym tylko, aby pamiętać o tym, że sprzeciw dla ustawy "antyaborcyjnej" NIE oznacza poparcia dla aborcji swobodnej i bezpodstawnej. Aborcja generalnie jest jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu kobiety, niezależnie od powodu jej rozważania i niezależnie od ostatecznego jej rozwiązania. Jeśli ten temat choć raz się pojawi, pozostaje na zawsze gdzieś tyłu głowy i w sercu kobiety. Sama w sobie taka decyzja jest dramatem kobiety, która nie potrzebuje do tego rozterek czy postępuje zgodnie z prawem!

Zachęcam do własnego zbadania tematu i wyrobienia sobie własnego, obiektywnego zdania, także poprzez próbę wyobrażenia sobie różnych ewentualności i sytuacji ...


Na moim FB zbieram dla Was linki do postów i wpisów na ten temat KLIK i dopisz swój post lub podziel się swoim zdaniem - możesz to zrobić także pod tym postem!Żródła:
www.pro-life.pl
www.stopaborcji.pl
www.facebook.com/ceilingsejm
http://www.ordoiuris.pl

7 komentarzy:

 1. Rox Mummy Model4 kwietnia 2016 10:11

  http://www.jamaska.pl/2016/03/aborcja-stary-nowy-temat/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla naszego nowego rządu nie liczy się jednostka, tylko zasobność portfela. Zero empatii. Niby rząd wierzący ale bez obrazy chyba w drugą stronę. Na pewno nie tak jak było.Nie byłam za PO ani tym bardziej za tym co jest teraz ale wcześniejsze rządy były lepsze. Ten rząd i wszyscy na czele chcą ogłupić człowieka i pozbawić go wszelkich podstawowych praw jakie mu się należą..

  OdpowiedzUsuń
 3. Rox Mummy Model4 kwietnia 2016 10:40

  Wyraź swój sprzeciw !
  https://www.akcjademokracja.pl/aborcja

  OdpowiedzUsuń
 4. Mają przewagę mediów, więc jak tu z nimi rozmawiać ?

  ____
  Odzież patriotyczna

  OdpowiedzUsuń
 5. Najgorsze jest to, że to projekt obywatelski. Zawsze politycy mogą wmawiać nam, że skoro projekt obywatelski, to znaczy, że to my sami tego chcemy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rox Mummy Model5 kwietnia 2016 20:32

   No własnie, dlatego w pierwszej kolejności zgłębiłam tożsamość owych OBYWATELI

   Usuń
 6. Mam nadzieję, że pozwolisz mi Ciebie również podlinkować;)

  OdpowiedzUsuń