WITAJ!

WITAJ!

czwartek, 19 listopada 2015

Pokaz fryzjerski od kuchni

Każda kobieta lubi błyszczeć, być w centrum uwagi, podziwiana ... No każda bez gadania. Jednym wystarcza podziw w oczach ukochanego faceta czy koleżanek, a inne chcą więcej. Niestety nie wszystkie jesteśmy dość utalentowane, by być sławnymi aktorkami, piosenkarkami czy dziennikarkami. Nie wszystkie mamy dość farta czy pieniędzy, by stać się mniejszą czy większą celebrytką, no i niewielu z nas udało się urodzić w rodzinie królewskiej.
Jest jeszcze świat mody, ale tu też trzeba mieć predyspozycje: wzrost, urodę odpowiadającą aktualnemu zapotrzebowaniu, wiek, no i nie ma co ukrywać tez trochę farta.
Dla osób ( bo faceci tez wchodzą w grę ), które chcą przeżyć fantastyczną przygodę, sprawdzić się i/lub trochę wprawić w modelingu polecam udział w pokazie fryzjerskim.Tutaj nie ma tylu obostrzeń wyglądowych,wystarczy przyjść na casting i zostać wybranym, a reszta sama się toczy. Ale jak się dostać na taki casting,jak się do niego przygotować i jak potem świetnie wypaść ?

Oto krótki poradnik:

SZUKAMY CASTINGÓW

Obecnie sprawa jest o wiele prostsza niż przed laty. Informację o aktualnych castingach odbywających się w Waszym mieście można znaleźć w internecie na kilka sposobów:

  • Facebook - salony fryzjerskie, bardzo często dają ogłoszenia o poszukiwaniu osób do pokazów lub sesji fryzjerskich na swoich profilach FB, wystarczy poszukać, polubić i poczekać
  • Serwisy internetowe - agencje castingowe i modelingowe ogłaszają nabór na casting na serwisach internetowych m.in. takich jak :     
                                                                  www.maxmodels.pl

Wystarczy założyć sobie profil i przeglądać ogłoszenia.

  • Agencje modelek i hostess - jeśli nie jesteś modelką czy hostessą i nie masz podpisanej umowy z żadną agencją,nic straconego. Do pokazów fryzjerskich poszukiwane są osoby także spoza głównej bazy danych.

Najprostszym sposobem aby otrzymywać aktualne informacje o castingach prosto z agencji,jest wysłanie formularza rejestracyjnego i już. Podaję namiary na agencje, które zostały przeze mnie sprawdzone :


PRZYGOTOWANIE DO CASTINGU

Jest to pokaz fryzjerski,więc główną rolę odgrywają włosy i to one w pierwszej kolejności będą oceniane na castingu pod kątem ich dopasowania do założeń pokazu. Zanim wybierzesz się na casting, dobrze się zastanów na jaką fryzurę się zgodzisz, bo potem nie będzie odwrotu. Osoba niezdecydowana, marudząca i kombinująca, zostanie natychmiast odrzucona bez względu na urodę swoich włosów. Zastanów się: 
- czy i ile chcesz skrócić włosy
- czy i jak intensywnie zgodzisz się włosy ufarbować
- czy i jak bardzo jesteś gotowa/gotów na metamorfozę
Dlaczego to takie ważne? 
Pokazy fryzjerskie są organizowane w celu prezentacji trendów w stylizacji i koloryzacji. Fryzjerzy mają pewne założenia jakie chcą wykonać fryzury. 

Na casting należy przyjść w umytych,wyczesanych włosach, najlepiej rozpuszczonych. Przed castingiem nie używaj lakieru, pianki, pudru, ani żadnych innych specyfików wpływających na wygląd i strukturę włosa. Włosy będą dotykane, oceniane pod względem grubości,plastyczności i jakości, a każda ingerencja w ich naturalny wygląd może negatywnie wpłynąć na ocenę. Głupio byłoby przegapić przygodę, przez jedno psiuknięcie lakierem.

Weź ze sobą szpilki, albo przynajmniej obuwie na podwyższonym obcasie. Podczas pokazu,prezentacja odbywa się w obuwiu dostarczonym przez stylistę, jednak podczas castingu,nie zawsze można skorzystać z butów, więc lepiej mieć własne.

Odzież i makijaż nie grają tu wielkiej roli, jednak dobrze jest wyglądać schludnie i czysto ( jak zawsze i wszędzie ).

Zarezerwuj sobie czas. Po castingu,osoby wybrane zostają na przygotowania. Wstępne ciecia i farbowania,co może potrwać kilka godzin.

CASTING

Jak wygląda sam casting? To w zasadzie bardzo sympatyczne spotkanie. Fryzjerzy w pierwszej kolejności pytają kto na co się godzi. Osoby są segregowane: na ścięcie duże/średnie/małe,na koloryzację,na upięcie,a następnie ze zdecydowanych osób fryzjerzy wybierają swoich modeli,z którymi omawiane są propozycje fryzur. Następnie wybrane osoby, są proszone o założenie obuwia i przejście się po sali. W niektórych przypadkach, następuje wymiana, dlatego warto przed przyjściem na casting trochę potrenować "chodzenie". 
Wybrane osoby pozostają na zabiegi fryzjerskie, odpowiednio do dopasowanej stylizacji. Włosy zostają przygotowane do pokazu pod kątem wstępnego strzyżenia i koloryzacji.

 
Kolejne etapy fryzury są już przygotowywane w dzień pokazu lub w jego trakcie.

DZIEŃ POKAZU


Chociaż pokazy odbywają się późnym popołudniem, modele i modelki, proszone są o przyjście na miejsce już rano, aby dopasować odzież, zrobić makijaż, przygotować fryzurę i zrobić przynajmniej trzy próby pokazu.
Na pokaz przychodzimy punktualnie:
  • Bez makijażu - bezwzględnie, żadnego tuszu,podkładu, pomalowanych paznokci - NIC!
  • W luźnej odzieży - na skórze nie może być odbicia szwów, opiętych jeansów, zamków,guzików czy skarpetek
  • W bieliźnie w cielistym kolorze - można wziąć ze sobą biały i czarny biustonosz
  • Wydepilowani - podczas pokazu chodzi się bez rajstop, często w odsłaniających topach
  • Ze swoimi szpilkami,gdyż może okazać się, że zbraknie naszego rozmiaru
  • Może zdarzyć się,że zostaniemy poproszeni o przyniesienie swoich legginsów ( niech będą zatem czyste )

Dalej rzecz się dzieje sama. Stylista przystępuje do pracy, czyli dobiera każdemu strój i makijaż. Fryzjerzy przygotowują włosy,a po lunchu (często zapewniony przez organizatora jest obiad, kawa, herbata,przekąski) rozpoczynają się próby.

Dobry humor pomaga
Najpierw cały klimat pokazu, tempo przejścia, postoje itd jest z Wami omawiane, pokazywane, a potem czas na Was. Może się zdarzyć, że trzeba będzie potrenować, ale to naprawdę nic trudnego.

POKAZ

Sam pokaz to już czysta przyjemność. Wystarczy skupić się na zadaniu i cieszyć przygodą. Dostajecie modny wygląd i chwile,które będziecie długo wspominać. Jeśli traficie jak ja na sympatyczny zespół, to zostaną także fajne znajomości. 

Wszystkim zależy aby pokaz się udał
Pamiętajcie o wyczuciu czasu, kiedy iść,kiedy stać, kto i za kim idzie i uśmiechajcie się. Podczas czesania na scenie, nie krzywcie się i nie róbcie głupich min, no i nie kręćcie głową, a wszystko będzie OK!

Podczas pokazu siedźcie prosto ze złączonymi nogami
Wytrzymajcie nawet jeśli boliNie patrzcie cały czas tylko w obiektywy
Spotkacie wiele fantastycznych ludzi
A na koniec jest ŚCIANKA 


Przypis:
Zdjęcia pochodzą ze strony www.facebook.pl/MATRIXtrendy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz